Acıbadem Bursa Hastanesi

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Sümer Sok. No:1, 16110 Nilüfer/ Bursa
+902242704444
https://turkeymedicals.com
Doctor Count : 8

Acıbadem Sağlık Grubu’nun İstanbul dışındaki ilk hastanesi olan Acıbadem Bursa Hastanesi, hasta kabulüne 2006 yılında başladı. Hastane; onkoloji hizmeti ve ile böbrek ile karaciğer nakillerinin de yapıldığı Organ Nakli Merkezi’ni bünyesinde barındırıyor.

Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan Acıbadem Bursa Hastanesi, SGK kapsamında; Acil, Doku ve Organ Nakli (Böbrek Nakli), Doku ve Organ Nakli (Karaciğer Nakli), Kardiyoloji, KVC, Radyasyon Onkolojisi ve Tıbbi Onkoloji alanlarında hizmet sunuyor.

30.000 m² Kapalı Alan

Hastanenin 30.000 m²’lik kapalı alanı içerisinde; 133 hasta yatağı, 41 yoğun bakım yatağı (koroner, yenidoğan, genel ve kalp damar cerrahisi yoğun bakım servisleri), 10 ameliyathane, 1 doğumhane, doğum yapılabilen LDRP odası,  acil durumlar için hastanede her an hazır bulundurulan hava ambulansı ve helikopter pisti bulunuyor. Acil serviste; ayrı ayrı müdahale, yeniden canlandırma ve gözlem odaları bulunuyor.

Medikal Cihazlar

Hastanede 1'i Truebeam olmak üzere toplam 2 adet Lineer hızlandırıcı, 3 Tesla MR, 3 Boyutlu Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi, Tüm Vücut MR, PET - CT, Flash CT, DSA (Dijital Anjiyografi), Gama Kamera, Dijital Floroskopi, Dijital Panoramik Röntgen, 4D Ekokardiyografi cihazları bulunuyor.

Tıbbi Birimler

Organ Nakli Merkezi ve Tüp Bebek Merkezi’ni bünyesinde bulunduran Acıbadem Bursa Hastanesi’nin tıbbi birimleri arasında Uyku Laboratuvarı, Obezite Kliniği, Ağrı Kliniği, Varis Kliniği, Hepatopankreatobilier Cerrahi Merkezi yer alıyor. Hastanede ayrıca Koroner ve DSA Anjiyo Salonu da bulunuyor.

Kimyasal Yaralanmalara Karşı Dekontaminasyon Odası

Bursa’nın bir sanayi kenti olması göz önünde bulundurularak, hastanede kimyasal ve nükleer yaralanmalar için özel bir dekontaminasyon odası yer alıyor. Bu odada kimyasal ve radyoaktif alanlara bulaşan hastalar dezenfekte edilerek arındırılıyor. Enfeksiyon şüphesiyle acile gelen hastalar için de bir izolasyon odası hizmet veriyor.

Kapalı Yoğun Bakım Sistemi

Hastanenin kapalı yoğun bakım sistemi ile hastalar, hasta mahremiyetini koruyacak şekilde, ayrı ve kapalı odalarda kalıyor. Gün ışığı alan bölümler ve teknik alt yapısı uygun olan odalar, yoğun bakım hastaları için ayrılıyor. Acıbadem Bursa Hastanesi Yenidoğan Ünitesi’nde ise; 5 kuvöz, 7 açık yatak, 1 transport kuvöz, 7 solunum cihazı, 3 fototerapi (1 tanesi tünel fototerapi) cihazları ile 12 normal bebek yatağı servis veriyor.

 

https://turkeymedicals.com

Call Center